Autor Wiadomość
psujas Lwp
PostWysłany: Czw 17:14, 22 Lut 2018    Temat postu:

witam mam taka propozycje wszystkie zloty sa na zachodzie Polski a mozna by bylo zrobic cos na wschodzie np okolice Lublina lub Zamoscia tu jest duze zainteresowanie
Maskon
PostWysłany: Sob 11:24, 05 Lis 2016    Temat postu:

Bardzo dziękuję za odpowiedź Smile
rezerwista LWP
PostWysłany: Pon 22:05, 22 Sie 2016    Temat postu:

Na temat tych oznak wprowadzonych pod koniec lat osiemdziesiątych mam tylko dwa takie ogólne artykuły z Żołnierza Polskiego i chyba nie będą Panu pomocne . Były one noszone na prawym rękawie kurtki i płaszcza wyjściowego . Pamiętam, że każdy dostał takie oznaki i sam sobie je przyszywał na odpowiedniej ( teraz tego nie pamiętam ) wysokości rękawa .
Były dwa rodzaje mundurów dla kadry z tego co pamiętam letni z materiału tropik i mający kieszenie z fałdami i gabardynowy z kieszeniami bez fałd . Do letniego były tylko używane pantofle natomiast do gabardynowego w zależności od spodni albo pantofle lub saperki czy opinacze . Saperki zakładano do spodni przeznaczonych do opinaczy, zwężających się do dołu i mających gumki . Brązowe dla wojsk lądowych do munduru khaki a czarne dla wojsk lotniczych do munduru koloru stalowego . Co do stopni oficerskich na naramiennikach to w tym okresie funkcjonowały tylko te wyszywane bajorkirm .
Maskon
PostWysłany: Sob 23:48, 06 Sie 2016    Temat postu: Mundur lwp druga połowa lat 80

Witam!

Panowie, od jakiegoś czasu przeglądam forum i jestem pod wrażeniem waszej pracy!

Mam do was takie pytania: interesują mnie przepisy mundurowe z drugiej połowy lat 80 (dokładniej chodzi mi o przepisy odnośnie oznak rozpoznawczych wprowadzonych w 1986 roku) i nie mogę nic takiego znaleźć. Czy panowie mogliby mi w tym pomóc?

Co do munduru z tego okresu: wiem, ze istniały różne zestawy mundurowe: służbowy, wyjściowy, galowy itd. Czy któryś z nich przewidywał noszenie jednocześnie pasa i sznura do munduru oficerskiego? Do którego z nich (i czy w ogóle do któregoś) zakładano saperki, a jeśli tak, to jakiego koloru: czarne, czy brązowe?

Co ze stopniami oficerskimi: tylko wyszywane bajorkiem, czy funkcjonowały też metalowe insygnia do wpięcia w naramiennik?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i jeszcze raz gratuluję ogromu pracy włożonego w odtwarzanie LWP Smile

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group